Muzyczny mit kariery nr 1: nie możesz tego zrobić, jeśli masz więcej niż pewien wiek.

Rzeczywistość: Firmy i zespoły, które odnoszą sukcesy, nie koncentrują się na wieku. Istnieje mnóstwo profesjonalnych muzyków powyżej 30 lat we wszystkich obszarach działalności. Twój wiek jest ważny tylko wtedy, gdy go uczynisz.

Przemysł muzyczny działa jak każda inna firma. Możesz odnosić sukcesy w każdym wieku, o ile masz silną etykę pracy, zaangażowanie i wartość.

Dowiedz się, czego przemysł muzyczny oczekuje od muzyków i zacznij wzmacniać te umiejętności (więcej o tym za chwilę). To właśnie przyciąga do ciebie ludzi z branży.

Muzyczny mit kariery nr 2: fani nie kupują już muzyki.

Rzeczywistość: fani kupują dziś muzykę, ale stare modele biznesowe nie działają. Aby sprzedawać muzykę swoim fanom (i zarabiać dobre pieniądze), musisz:

1. Dowiedz się, jak działa przemysł teraz (zamiast tego, jak to działało dekady temu).

2. Myśl kreatywnie i myśl nieszablonowo. Pomoże Ci to znaleźć nowe sposoby sprzedaży muzyki fanom.

Music Career Myth # 3: Zanim zaczniesz karierę, musisz być doskonałym muzykiem.

Rzeczywistość: Stanie się wielkim profesjonalnym muzykiem to coś więcej niż tylko posiadanie „wielkich umiejętności muzycznych”. Wielu muzyków w branży muzycznej nie jest gitarzystami wysokiego szczebla, śpiewakami itp., A wielu utalentowanych muzyków nigdy nie buduje udanej kariery muzycznej.

Czego musisz się tutaj nauczyć: Jednocześnie pracuj nad swoimi umiejętnościami muzycznymi i innymi aspektami swojej kariery muzycznej.

Uwaga: nie musisz iść na uniwersytet, aby zostać profesjonalnym muzykiem. Studiując muzykę, możesz jedynie doskonalić swoje umiejętności muzyczne. To nie pomoże ci zbudować kariery muzycznej. Istnieje mnóstwo ludzi, którzy ukończyli studia muzyczne, którzy nigdy nie zarabiają na nich dobrych pieniędzy.

Można również znaleźć wiele innych skutecznych sposobów, aby stać się lepszym muzykiem niż pójście na uniwersytet. Jeśli pobierzesz lekcje od wirtuozowskiego nauczyciela gitary, możesz opanować instrument znacznie szybciej.

Pytanie: „Ale Tom Hess, a jeśli mam dyplom z branży muzycznej?”

Odpowiedź: Profesorowie, którzy uczą biznesu muzycznego, zwykle nie odnoszą sukcesów w branży muzycznej. Są łatwe Pedagodzy. Uczą Cię o przemyśle muzycznym, ale nie wiedzą, jak zbudować karierę w branży muzycznej. Na kursach dla branży muzycznej dowiesz się na przykład, jak zawierane są umowy, jak reklamowane są trasy koncertowe i jak działają opłaty licencyjne. Informacje te warto wiedzieć, ale nie pomagają:

*W rzeczy samej otrzymać umowa płytowa dla ciebie.

* Wybierz się na wycieczkę, która przynosi pieniądze.

* Uzyskaj cytaty za publikowanie swojej muzyki.

* Dołącz do zespołu, w którym chcesz być.

* Zarabiaj ogromne dochody dzięki muzyce.

* Dbaj o sukces swojej kariery muzycznej przez długi czas.

Możesz osiągnąć takie wyniki, pracując z mentorem kariery muzycznej, który odniósł wielki sukces.

Kariera muzyczna Mit nr 4. Aby odnieść sukces, musisz mieszkać w „muzycznym mieście”.

Rzeczywistość: To bardzo przestarzały mit, który nie jest prawdą. To nie miasto się liczy, to TY.

Możesz współpracować z firmami muzycznymi, które są bardzo daleko od Ciebie. Naucz się tego Zasady który rozwija udane kariery muzyczne i żyje dzięki nim w Twojej karierze. To prowadzi do sukcesu niezależnie od lokalizacji.

Kariera muzyczna Mit nr 5. Aby odnieść sukces, potrzebujesz dobrych połączeń.

Rzeczywistość: spinki do mankietów często nie są liderami w karierze muzycznej. Gdybym przedstawił cię wokalistce twojego ulubionego zespołu, czy zrobiłoby to dla ciebie wiele? Mało prawdopodobne … chyba że:

1. Mają dużą wartość przed większością innych muzyków.

2. W branży muzycznej zbudowałeś reputację osoby lojalnej, pracowitej i godnej zaufania, a jednocześnie silnej postawy wobec biznesu. Ludzie w branży muzycznej sprawdzą twoją reputację przed podjęciem jakiejkolwiek współpracy.