Podróże

Rzeczywistość turystyki na Kilimandżaro

By 25 lipca 2020 No Comments

Jeśli chcesz przeżyć przygodę życia, musisz wspiąć się na Kilimandżaro. To doświadczenie, które obudzi twoją duszę i ducha. Rzeczywistość na turystyka Kilimandżaro na początku może się to wydawać zniechęcające, ale przestrzeganie właściwych procedur sprawi, że ta przygoda będzie naprawdę niezapomniana.

W rzeczywistości turystyka Kilimandżaro wymaga poświęcenia i determinacji. To nie jest jak niedzielna wędrówka po Magalisburgu! Musisz upewnić się, że przeszedłeś odpowiednie szkolenie i masz cały odpowiedni sprzęt i dokumentację. Po zarezerwowaniu wycieczki i uporządkowaniu wszystkich dokumentów (w tym wizy) możesz rozpocząć proces szkolenia.

Aby prawidłowo trenować na Kilimandżaro, musisz wyposażyć się w kijki i odpowiednie buty turystyczne. Ważne jest również, aby ćwiczyć z codziennym pakietem, który planujesz zabrać ze sobą. Gdy masz już cały niezbędny sprzęt, możesz zacząć chodzić. Na początku trzeba zacząć ostrożnie, wybrać łatwe naturalne ścieżki spacerowe i nie zapominać, że turystyka na Kilimandżaro będzie procesem powolnym. Nie musisz naciskać pod względem szybkości. Gdy poczujesz się pewnie w swoich możliwościach wędrówki, możesz zaplanować wędrówkę w ciągu dnia, a także nocną wędrówkę po trudniejszych szlakach. Jak tylko będziesz w stanie wędrować przez co najmniej 6 godzin bez uczucia zadyszki lub choroby, będziesz gotowy do wyruszenia w turystykę Kilimandżaro. Szkolenie warto rozpocząć na kilka miesięcy przed wyjazdem, zwłaszcza jeśli nie jesteś doświadczonym wspinaczem. Pamiętaj, że każdy może wejść na Kilimandżaro! To nie tylko dla doświadczonych lub super sprawnych.

Kiedy wejdziesz na górę, będzie kilka przeszkód, które będziesz musiał pokonać. Obejmuje to czas i potencjalną chorobę wysokościową. Kilimandżaro ma śnieg, który jest grubszy w określonych porach roku, co utrudnia wspinaczkę. Jeśli Kilimandżaro to twój pierwszy raz, spróbuj wybrać się wiosną, gdzie pogoda będzie najłagodniejsza. Choroba wysokościowa może dotknąć każdego, niezależnie od poziomu sprawności. Zwykle zaczyna się pojawiać 2000 stóp nad poziomem morza. Niektóre z objawów, których możesz doświadczyć, to bóle głowy, zmęczenie, zawroty głowy, rozstrój żołądka i brak snu. Niestety, jeśli zachorujesz na wysokości wędrówki na Kilimandżaro, możesz nie być w stanie kontynuować wspinaczki, w zależności od nasilenia objawów.